+90 312 231 2010

Akıllı Tahta Uygulaması Üretme


Z-Book Creator

Bu masaüstü yazılım sayesinde yayıncının baskı için hazırladığı PDF’i kullanarak 1kişi günde 1000 sayfa Z-Kitap üretebilmektedir. Yazılım Otomatik Test Kesme, Cevap İşlemleri, Büyüteç İşlemleri, HTML, Video, Ses, Bağlantı, SWF Ekleme vb. tüm zenginleştirilmelere imkân vermektedir.

Kitaba sayfa ekleyin

PDF’in yolunu gösterin ve 5-10 dakika içerisinde tüm sayfaları akıllı tahta uygulaması formatına aktardığını görün.

İçindekiler bölümünü oluşturun: Kitap pdf’inde kopyala yapıştır ile ünite ve konuları oluşturabilirsiniz.

Büyüteçleri oluşturun: Kitap içerisinden fare ile işaretleyerek hızlıca büyüteçleri oluşturabilirsiniz.

“Cevap Göster”leri oluşturun: Sistem büyüteçler için belirlediğiniz koordinatlardan öğretmen kitabından ilgili bölümleri otomatik şekilde getirebilmektedir. Böylece kitap için cevap göster ekleme işlemi beş dakikada tamamlanır.

300x200

Z-Book Creator

300x200

PDF yükleme

300x200

Sayfaların dönüştürülmesi

Otomatik Soru Kesme

4 adımda tamamlanmaktadır;

- Test ismi girme: Öncelikle kitap içerisindeki testlerin isimlerini girmelisiniz. “Tüm üniteler için doldur”özelliği ile kitaptaki tüm testler otomatik isimlendirilecektir.

- Kitap özelliklerini ayarla: Kitaptaki sütun sayısını, okuma dışı bırakılacak alanları (tek, çift ve ilk sayfa için ayrı ayar girebiliyorsunuz), seçenek sayısını, soru rengini, ayracını ayarlayabiliyorsunuz. Bu ayarlar 1 kitap için yapıldığında diğer kitaplarda da aynen kullanılabiliyor.

- Örnek soru kes: Ayarlarınızı bir test için örnek soru keserek kontrol edebilir ve düzeltebilirsiniz.

- Tüm soruları kes: Ayarlarınızı kontrol ettikten sonra Tüm soruları kes’e tıklayıp ister 500 ister 3.000 soru olsun, 3-5 dk içerisinde kesildiğini göreceksiniz.

300x200

Otomatik soru kesme ekranı

300x200

Soru kesme ve şıkların eklenmesi

Soru Kesme

İsterseniz az sayıda testi kesmek için veya kesilen sorulardaki ufak düzeltmeleri yapmak için bu bölümü kullanabilirsiniz. Ayrıca seçenekleri belirleme ve sorunun kesilen boyutunu da buradan ayarlayabilirsiniz.

Cevap Anahtarı

Testlerin cevap anahtarının 3 farklı yöntemden en uygunu ile girebilirsiniz:

-Sayfanın altından kes: Cevaplar testin son sayfasında ise ilk test için cevapları arayacağı bölümü işaretleyip tüm testler için uygulayarak tüm cevap anahtarlarını otomatik oluşturabilirsiniz.
-Kitap sonundan kes: Cevap anahtarlarında sıra ile okuyacağı bölgeyi işaretleyip cevap anahtarını oluşturabilirsiniz.
-Excel şablonu: Kitaba ait tüm testlerin adlarının yazılı olduğu bir şablon verecektir. Bu dosyayı kitap arkasından kopyala yapıştırla doldurup cevap anahtarlarını oluşturabilirsiniz.

Etkinlik ekle

swf, exe, mp4, link, vb zenginleştirme öğelerinizi kitabınıza seç kolaylığında ekleyebilirsiniz.

Yayınla

Hazırladığınız kitabı iki farklı şekilde .exe formatında Tek kitap olarak kullanılmak üzere ve/veya SCORM olarak dijital siteniz üzerinden PC ve mobil kütüphanelerde kullanılmak üzere yayınlayabilirsiniz.